petak, 04 jun 2021 17:24

Baranin šesti, Gojkoviću sedmo mjesto

Crnogorski atletičar Radmilo Baranin osvojio je šesto mjesto, dok je Danilo Gojković takmičenje u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Bidgošću završio na sedmom mjestu.
Baranin je u kategoriji F 34 (bacanje iz specijalizovane stolice) koplje bacio 20 metara i 95 centimetara.
On je u Bidgošću nastupao i u bacanju kugle i završio kao sedmoplasirani.
Baranin, osvajač zlatne i srebrne medalje sa šampionata Evrope u Grosetu 2016. godine, kazao je da nije zadovoljan nastupom i da je očekivao bolji rezultat.
“Očekivao sam da ću baciti lični rekord. Takmičenje je bilo na zavidnom nivou, moji konkurentni su značajno popravili rezultate. Dao sam svoj trenutni maksimum”, rekao je Baranin agenciji MINA.Gojković je u istoj kategoriji i disciplini ostvario hitac 20,12 metara.
To je njegov najbolji rezultat ove sezone.
“Rezultatom sam zadovoljan, to je moj najbolji hitac u posljednje dvije godine. Nijesam oborio lični rekord, ali to je sport. Konkurencija je bila jaka, do medalje je trebalo baciti i 25 metara. Trudiću se da popravim svoje rezultate i da na narednom šampionatu možda osvojim i medalju”,  kazao je Gojković.
Zlatnu medalju osvojio je Muhsin Kaedi iz Turske sa novim evropskim rekordom – 31,69 metara.
Srebrni je bio bio Francuz Tijeri Žiboni (27,42), a bronzini Poljak Mateuš Vojnički (25,11).
Sjutra, posljednjeg takmičarskog dana na borilišta će Maja Rajković  (F 54 – bacanje iz specijalizovane stolice) u bacanju koplja i Marijana Goranović (F 41 – osobe niskog rasta) u bacanju diska.
Obje takmičarke u Bidgošću nastupale su i u bacanju kugle – Rajković je osvojila peto, a Goranović četvrto mjesto.
Šampionat u Bidgošću okupio je više od 700 takmičara iz 43 države Evrope.
Crnogorsku atletiku predstavlja pet takmičara, koji se nadmeću u osam disciplina