nedjelja, 07 jul 2024 14:55

Bašanović najbolji pojedinačno i ekipno, medalje i za Cerovića i Ćirković

Članovi podgoričkog stonoteniskog kluba osoba sa invaliditetom Luča sa četiri medalje završili su nastup na turniru u Visokom.
Osvojene su dvije zlatne i po jedna srebrna i bronzana medalja.
Zlatne medalje osvojio je Dejan Bašanović u kategoriji S10, u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.
Srebrni je bio Miljan Cerović, a bronzana Milijana Ćirković.
Bašanović je u kategoriji S10, u pojedinačnoj konkuenciji, slavio ispred domaćih takmičara, Porića i Vidičeka.
Bronzani sa Evropskog prvenstva u Helsingburgu bio je drugoplasirani u grupi, a do zlatnog odličja u konkurenciji 11 stonotenisera došao je sa tri trijumfa u nokaut fazi.
U ekipnoj konkuenciji Bašanović i Vidiček slavili su protiv Harisa Eminovića i Darka Pavlića.
Eminović, učesnik Paraolimpijskih igara u Tokiju, osvojio je zlatnu medalju u spojenim katagorijama 6-8, ispred crnogorskog stonotenisera Miljana Cerovića.
Ćirković je do bronzanog odličja došla pobjedom protiv takmičara iz Sjeverne Makedonije, u meču za treće mjesto
Prethodno je kao prvoplasirana završila takmičenje u grupi.
Na korak od medalje bio je i Pjetro Paljušević, ali je izgubio za ulazak u polufinale.
U prvom dijelu takmičenja upisao je dva trijumfa i osvojio prvo mjesto u grupi.
U grupi je zaustavljen Đuro Krivokapić.
U igri za ekipnu medalju bili su i Ćirković i Cerović, ali su izgubili meč za treće mjesto, dok je prvi krug bio koban za Paljuševića i Krivokapića.
Turnir u Visokom okupio je više od 30 stonotenisera iz Bosne i Hercegovine, Sjeverne Makedonije i Crne Gore.