utorak, 05 decembar 2017 12:29

Tadić posljednji u finalu

Crnogorski plivač Ilija Tadić kao posljednji, osmoplasirani završio je nastup u finalnoj trci Svjetskog prvenstva u plivanju za osobe sa invaliditetom.

On je jutros u Meksiko Sitiju, u kvalifikacijama trke na 100 metara slobodnim stilom, nastup završio za minut i 88 stotinki.

Tadić, koji je i u kvalifikacijama bio osmi, u finalu plivao je 23 stotinke brže.

On je kazao da je do samog kraja bio u igri za šestu poziciju, ali da ga je loš ulazak u cilj koštao dvadesetak stotinki i slabijeg plasmana.

"Zadovoljan sam plasmanom u finale i siguran sam da ću bolji još biti u četvrtak, u mojoj primarnoj disciplini na 50 metara slobodnim stilom", kazao je Tadić.

Zlatnu medalju na 100 metara osvojiio je Italijan Simone Barlam u vremenu 56,09 sekundi.