subota, 02 mart 2019 19:39

Pljevljaci obezbijedili medalju

Pljevaljski klub sjedeće odbojke Set boriće se za jedno od prva tri mjesta na međunarodnom turniru u Zenici.

Set je nastup u A grupi, prvog takmičarskog dana turnira, završio kao prvoplasirani i obezbijedio medalju.

Pljevaljski klub na startu turnira izgubio je od domaće Bosne 2:1, dok je u drugom pobijedio Brezu 304 rezultatom 2:0 i zahvaljujući najboljem set količniku osvojio prvo mjesto.

Bosna je završila kao drugoplasirana i razigravaće za plasman od četvrtog do šestog, dok će trećeplasirana Breza igrati za plasman od sedmog do devetog mjesta.

Rivali Seta u sjutrašnjoj borbi za medalju biće premijerligaši Bosne i Hercegovine, Iskra iz Bugojna (9.00) i sarajevski Spid (13.30).

Turnir u Zenici, koji se održava 12. put, okupio je devet ekipa iz Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.