utorak, 01 oktobar 2019 11:44

Radović četvrti na rang listi

Crnogorski paraolimpijac Filip Radović sa 1.686 bodova dijeli četvrto mjesto na oktobarskoj seniorskoj rang listi Svjetske parastoni tenis federacije, saopšteno je iz Paraolimpijskog komiteta (POK).
Radović je, nakon Evropskog prvenstva u Helsingborgu, došao do najboljeg plasmana u karijeri, u klasi S 10.
Crnogorski stonoteniser u Helsingborgu bio je srebrni u pojedinačnoj, dok je u ekipnoj konkurenciji, sa Lukom Bakićem i Dejanom Bašanovićem, osvojio bronzanu medalju.
Radović je Francuza Matea Bohasa, sa kojim dijeli četvrto mjesto, pobijedio u grupnoj fazi šampionata Evrope.
“To je pozicija koja ga trenutno vodi direktno na Paraolimpijske igre u Tokiju 2020. godine. Na igre će se pored prvaka kontinenata, direktno plasirati šest najbolje plasiranih igrača na aprilskoj listi koja se podvlači 31. marta 2020. godine”, saopšteno je iz Paraolimpijskog komiteta.
Radović i Bohas dijele prvo mjesto i u konkurenciji igrača do 23 godine.
Čelnu poziciju zadržao je zvanični svjetski i evropski šampion, Poljak Patrik Čajnovski sa 1.861 bodom.
Drugo mjesto zauzima Dejvid Džejkobs iz Indonezije sa 1816, dok je treći Kinez Lian Hao sa 1697 bodova.
Radović je kazao da je zadovoljan što je, nakon dobrog nastupa na EP, sa devetog došao na diobu četvrtog mjesta.
“Daću sve od sebe da do 31. marta naredne godine ostanem među šest najboljih na svijetu i izborim direktan plasman na Paraolimpijske igre”, kazao je Radović.
Radović će šansu da poboljša bodovni saldo imati na turnirima u finskom Lahtiju (11-14.oktobar) i holandskom Stadskanalu (1.-4.novembar)