ponedjeljak, 08 novembar 2021 10:55

Crna Gora pobijedila Grčku na EP u Samsunu

Golbal reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Grčku 12:5 i kolo prije kraja prve faze takmičenja obezbijedila četvrto mjesto u A grupi i plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva A divizije u Samsunu.

To je prvi trijumf crnogorskih golbalista na šampionatu, nakon dva startna poraza od Njemačke 6:4 i Turske 6:4.

Crnogorski golbalisti odigrali su u Samsunu još jedan dobar meč, potpuno nadigrali rivala i prvi put pobijedili ga na zvaničnim takmičenjima.

Izabranici selektora Nikole Čurovića,posle slabijeg starta u kojem su gubili 0-1 i 1-2, krenuli su furiozno i napravili totalni preokret.Razlika na poluvremenu je iznosila tri (5:2), a na kraju sedam golova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Nikolić sa 6, Nikola Nikolić je postigao 4 a Mirnes Ramović 2 gola.

Čurović je kazao da je zadovoljan ostvarenim rezultatom i plasmanom u četvrtfinale.

"Teška utakmica sa psihološkog aspekta protiv nama neugodnog protivnika. Igra je mogla da bude bolja, ali je najbitnije da smo pobijedili", rekao je Čurović.

Crna Gora će u posljednjem kolu, sjutra u osam sati i deset minuta, igrati sa Finskom.

"Do kraja grupne faze očekuje nas još jedna utakmica, protiv Finske, koja će odrediti konačan plasman. Nadam se pobjedi i dobroj igri, što bi nam dosta značilo za samopouzdanje", rekao je crnogorski selektor.

Grčka je poraz od crnogorske reprezentacije ostala bez šansi da izbori opstanak u A diviziji.