utorak, 29 novembar 2022 11:24

Stonoteniseri odlicni u Makedoniji

Crnogorski stonoteniseri su proteklog vikenda ucestvovali na medjunarodnim turnirima u para stonom tenisu koji su održani u Makedoniji i to u Skoplju 26 novembra odnosno 27 novembra u Kumanovu.
Na turniru u Skoplju, u klasi 2-5(invalidska kolica) Kojic Samra je osvojila 3 mjesto, dok je Basanovic Dejan u klasl 9-10 (stojeci stav) osvojio drugo mjesto nakon sto je u finalu porazen od bugarskog takmicara. U klasi 6-8(stojeci stav) Pjetro Paljusevic je nakon što je prosao grupno natjecanje, izgubio mec od srpskog takmicara za ulazak u polufinale, dok su Milijana Cirkovic i Djuro Krivokac svoje ucesce okoncali u grupi.

Na turniru u Kumanovu, u klasi 9-10 Basanovic je izgubio finalni mec od Bugarskog takmicara Pauna Vatova rezultatom 3-2, dok je Paljusevic u klasi 6-8 osvojio 3 mjesto pobijedivsi srpskog takmicara Milana Antica rezultatom 3-0. Takmicenje u grupi su zavrsili Milijana Cirkovic, Samra Kojic i djuro  Krivokapic.
Na turniru u Skoplju je ucestvovalo 25 a u Kumanovu 18 igraca iz Makedonije, Srbije, Bugarske i Crne Gore.