ponedjeljak, 22 maj 2023 09:18

Goranović bronzana , lični rekordni braće Terić

Atletičarka Marijana Goranović osvojila je bronzanu medalju u bacanju diska, dok su Vlado i Marko Terić u istoj disciplini nastup na sankcionisanom mitingu u Kruševcu završili sa novim ličnim rekordima.

Goranović je do odličja u kategoriji F40-41 (osobe niskog rasta) došla hicem od 18 metara i 65 centimetara.

U istoj kategoriji, Marko Terić je disk bacio 17 metara i 41 centimetar, a njegov brat Vlado 17,21 metar.

U toj disciplini takmičio se i Ermin Slaković i nastup završio sa rezultatom 15,76 metara.

U bacanju kugle takmičenje je održano u spojednim kategorijama, a crnogorski predstavnici ostali su bez plasmana na pobjedničko postolje.

Paraolimpijac Miloš Spaić (F11 - osobe bez vida) ostvario je rezultat 10,93 centimetra.

Marko Terić je kuglu bacio 6,86, Vlado 6,55, a Slaković 6,11 metara.

Kao drugoplasirana nastup je juče završila Maja Rajković, dok je Danilo Gojković bio treći u bacanju koplja.

Rajković, koja se takmičila u bacanju koplja iz specijalizovane stolice (kategorija F54), nastup je završila hicem od 13 metara i 56 centimetara.

Preko 13 metara bila su joj tri hica, od šest koliko je bacila u Kruševcu.

U istoj disciplini, plasman na pobjedničko postolje izborio je i Danilo Gojković (kategorija F34), koje je koplje bacio 19,49 metara.

Crnogorske takmičare u Kruševcu predvodio je trener Veljko Čegar.

"Organizator mitinga bio je Paraolimpijski komitet Srbije, a nastup naših takmičara finansira se po programu POK-a, koji je podržalo Ministarstva sporta i mladih u 2023. godini.