utorak, 21 maj 2024 09:26

Miloš Spaić osmoplasirani na Svjetskom prvenstvu u Kobeu

Paraolimpijac Miloš Spaić kao osmoplasirani završio je takmičenje u bacanju kugle na Svjetskom paraatletskom prvenstvu u japanskom Kobeu.
Spaić, koji se takmičio u kategoriji F11 (osobe bez vida), najbolji hitac - 10,92 metra ostvario je u prvoj seriji.
On u Kobeu nije uspio da ispuni haj performans /high performance - 11,66/, koji bi mogao da mu omogući nastup na Paraolimpijskim igrama u Parizu.
Spajićev lični rekord, koji je bacio 1. maja u Baru, iznosi 11,39 metara.
Novu priliku da se domogne haj performansa imaće na sankcionisanim mitinzima u Notvilu i Kruševcu.
U kategoriji takmičilo se 12 bacača, od kojih je njih osam izborilo veliko finale.
Zlatnu medalju osvojio je Amirhosein Alipur Darbis iz Irana sa rezultatom 14 metara i 61 centimetara.
Srebrni je bio Rus Igor Baskakov (13.62), a bronzani Mehdi Olad iz Irana (13.28).
U finalu takmičio se i Miljenko Vučić iz Hrvatske i hicem od 12,88 metara završio na petom mjestu.
Nastup na SP u Kobeu finansira se po programu Paraolimpijskog komiteta, koji je podržalo Miistartsvo sporta i mladih.