ponedjeljak, 25 april 2022 09:50

Uspješan nastup para atletičara u Puli

Maja Rajković je osvojila srebrnu medalju na međunarodnom sankcionisanom para atletsko mitingu CRO Open 2022 u Puli. Ona je u disciplini bacanje koplja spojenih kategorija F 33-34-54-56 u poslednjoj seriji bacila odličnih 12,78m. Prvo mjesto osvojila je čehinja Miroslava Obrova dok je bronzana bila domaća takmičarka Ani Jelenić.

Maja Rajković : ,, Zadovoljna sam kako sam otvorila sezonu. Ovo je rezultat bolji čak i od onog sa kojim sam prošle godine osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u poljskom Bidgošću. ''

Odličan je bio i Miloš Spaić koji je u konkurenciji 14 takmičara spojenih kategorija  F 11-12-36-38-40-46 sa novim ličnim rekordom na paraolimpijskim takmičenjima , osvojio četvrto mjesto bacivši kuglu 11,19 m.
Sezonu je dobro otvorila i paraolimpijka Marijana Goranović koja je u bacanju kugle kategorija F 20-37-40-41 hicem 6, 62m osvojila takođe četvrto mjesto.
Danilo Gojković je u disciplini bacanja koplja kategorija F 33-34-54-57 sa hicem 19, 46 m osvojio peto mjesto.

Veljko Čegar: ,, Zadovoljan sam nastupom naših takmičarqa na otvaranju sezone.Jako su dobro odradili i mini pripreme u Medulinu, koje su prethodile takmičenju u Puli. Nastavljamo dobar kontinutitet takmičenja koja nas očekuju inkluzivnim  nastupima na mitinzima Atletskog saveza Crne Gore u Draževini i Baru 30.aprila i 01.maja , zatim nas očekuje veliki Grand Prix miting u italijanskom Jessolu od 02-09.maja kada će dio takmičara odraditi i obavezne klasifikacione i reklasifikacione preglede.''

Miting u Puli je okupio 117 takmičara iz 8 država koji su se takimičili u 214 disciplina.

Tradicionalno dobar domaćin je bio Hrvatski atletski savez osoba sa invalidetom  uz pokroviteljstvo Hrvatskog paraolimpijskog komiteta.