ponedjeljak, 12 decembar 2022 09:26

Iskra bronzana u Zagrebu

Iskra Dedivanovic(S9) je osvojila bronzanu medalju u ukupnom plasmanu u spojenim kategorijama na 100m prsno na 3.Međunarodnom festivalu plivanja za osobe sa invalifitetom Zagreb 2022.Iskra je osvojila i 4.mjesto u disciplini 50 m prsno dok je na 50 m dlobodno bila 6.
Drugi predstavnik Crne Gore Tomas Radulovic(S5) je takođe u ukupnom plasmanu na 200 m  kraul zsuzeo 21. mjesto,dok je na duplo kracoj dionici 50m kraul  završio na 41. mjestu.

Crnogorsku reprezentaciju predvodio je trener Bosko Radulović.

Organizator mitinga je bio Plivački savez osoba sa invaliditetom Hrvatske i Hrvatski paraolimpijski komitet uz tehnicku podrsku  Plivačkog kluba ,,Dubrava" iz Zagreba.

Takmičenje se nalazilo u kalendaru Svjetske para-plivačke organizacije(World Para Swimming).

Nastup para plivačke reprezentacije Crne Gore finansira se po programu Paraolimpijskog komiteta Crne Gore koji je podržan  od Ministarstva sporta i mladih za 2022.godinu.