srijeda, 06 mart 2024 21:39

Bakić u polufinalu Mastersa u Linjanu

Crnogorski stonoteniser Luka Bakić plasirao se u polufinale Masters turnira u Linjanu.

On je sa dva trijumfa osvojio prvo mjesto u grupi i izborio direktan plasman u polufinale.

Na startu takmičenja u prvoj grupi pobijedio je Gabrijela Antunjesa De Oliveiru 3:1 (11:5, 10:12, 11:8 i 11:9), dok je u drugom kolu slavio protiv
Tin Čung Lina iz Kineskog Tajpeha 3:1 (13:11, 11:8, 9:11 i 11:6).

Lin i De Oliveira u međusobnom duelu odlučiće putnika u četvrtfinale.

Direktan plasman u polufinale osigurao je i Japanac
Mahiro Funajama, iz druge grupe, koji je Bakiću najveći konkurent za olimpijsku vizu.

Njihovi rivali u polufinalu biće poznati sjutra, nakon završetka takmičenja po grupama i svih četvrtfinalnih duela.

Bakić je osmoplasirani na svjetskoj rang listi, u kategoriji S 10, a trenutna pozicija vodi ga u Pariz, ali će morati da je sačuva do 31. marta kada će i zvanično biti poznati učesnici Igara na osnovu plasmana sa rang liste.